0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Świat łaknie miłości. Żadna jej ilość nie jest w stanie przedostać się do wszystkich potrzebujących. To przytłaczające. Lepiej o tym nie myśleć za dużo.

Ale.

Nie trzeba stawiać sobie za cel kochania całego świata. Można dać mały kawałek komuś jednemu. Komuś, kto żyje inaczej niż ja. Ma inne poranki i wieczory. Inny sens bycia. Inaczej myśli, ale i tak sprowadzamy się do jednego. Chcemy, by ktoś kochał: nas, takimi, jacy jesteśmy.

Kiedy w supermarketach pojawiają się stada reniferów i Mikołajów, miłości chce się bardziej. Człowiekowi zaczyna się wydawać, że wszyscy kochają i są kochani, że miłość w Święta jest obowiązkowa, jak ryba albo barszcz, albo opłatek.

A wcale nie jest, bo są tacy, których kochać trudno. Bo są Inni, bo nie pasują, żyją w swoim świecie, a na pewno nie w naszym.

Na pewno?

Kilka lat temu do takich Innych dokopały się dwie dziewczyny. Dwie Blogerki. Bebe i Kaczka. Obydwie piszą. Wiedzą więc, jak wielką moc ma słowo. Wiedzą, że słowo miłości na Święta może dać więcej. Zwierzęta o północy nie rozdają pieniędzy, ale mówią. Mówią, bo słowa potrafią przekazać nowe życie, nadzieję i wiarę we wszystko.

Sztandar_Robotka2016_500px

WEŹ SIĘ DO DO DAWANIA MIŁOŚCI: ☛ www.jestrobotka.blogspot.de

I tak zrodziła się akcja [o tu, na fb!]. Akcja słania kartek, dawania słów, ale prezentów też.

Siedząc z M., w cieplutkim mieszkaniu na Bielanach, sączymy kawkę. W tle śpiewa Nat King Cole. Jest cudownie. A my przeglądamy Innych, którzy pragną miłości i naszego słowa.
I nagle atmosfera jakoś się psuje, a łzy wciskają się do oczu, bo proste opisy ludzi jakoś tak… poruszają.

Jak co roku, dołączam się. M. się dołącza. I wielu innych.

Więc i wy zróbcie co możecie.

tumblr_nwk3g9msBE1tjz72bo1_500

A co możecie?

Wysłać kartkę lub prezenty, a najlepiej KARTKI & PREZENTY dla
Dzieciaków-Starszaków z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie!

To nie jest tak, jak z kartkami dla rodziny. Oni nie odłożą waszej kartki na bok, bez emocji. Oni waszą kartkę będą czytać wiele razy. Cieszyć się. Chwalić. Wasza kartka i wasze słowa nadadzą świętom moc. A zimie prztyczka w nos.

Proszę, bądźcie z nami.